Anglikan Kilisesi Ve Anglikan Kutsal Kitap (İncil)

Anglikan Kilisesi Ve Anglikan Kutsal Kitap (İncil)

Kendilerini Anglikan olarak tanımlayanları içeren İngiltere Kilisesi, köklerini ikinci yüzyıla kadar indirir, ancak daha yaygın olarak 597’de St. Augustine Canterbury’nin İngiltere’ye gelişiyle ilişkilendirilir. 16. Yüzyılda İngiliz Reformu kiliseyi papalık otoritesinden uzaklaştırdı ve kraliyet üstünlüğüne dayalı bir inanç yarattı. Dünyanın dört bir yanındaki Anglikan kiliseler bağımsız olsa da, Anglikan cemaatine bağlılıklarıyla inançları, ve ibadet uygulamaları ile aynı görüşü paylaşmaktalar.

Kral James

Kral James İncil’i, Anglikan kilisesi tarafından ve dünya çapında Protestan kiliselerinin çoğunun kullanımı için onaylanan ilk çeviridir. Ocak 1604’te Hampton Court Konferansında çeviriyi emreden Kral I. James ‘in ismini almıştır. 1611’de İngiltere Kilisesi tarafından basılan Kral James İncil’i, 47 alim tarafından çevrilmiştir. Kral çevirmenlere Mukaddes Kitabın Anglikan kilisesinin inançlarını takip etmesini emretmiştir. Anglikan kilisesi Kral James İncilini kullanmaktadır.

Diğer Kutsal Kitap Sürümleri

Dünyadaki diğer Anglikanlar tarafından kullanılmak üzere başka birkaç çeviri daha onaylanmıştır. Hangi İncil’in seçileceği coğrafyaya, kültüre ve cemaatin inançlarına veya değerlerine bağlıdır. Anglikan kiliseleri “yüksek” (Katolik köklerle daha yakından bağlantılı) veya “düşük” (daha çağdaş) olarak ayrılma eğilimindedir. Bu aynı zamanda cemaatte kullanılacak İncil baskısının seçiminde de etkilidir. Bazı standart versiyonlar şunlardır: English Revision (1881), Jerusalem Bible (1996), Good News Bible (1976) and the New American Bible (1970).

Ortak Dua Kitabı

Ortak Dua Kitabı, Anglikan cemaatini birleştirici unsurdur.
Ortak Dua Kitabı (BCP), Anglikan / Piskoposluk kilisesinin temel doktriner ve ayinle ilgili kitabıdır. 1549’da yazılan ve 1571’de “Otuz Dokuz Makale” nin geliştirilmesini takiben, kitap 1662’de revizyondan geçti. Ortak Dua Kitabı, dünyadaki Anglikan kilisesini birleştirir ve cemaatteki huzur dolu bir yaşam arayanlar için çeşitli kaynaklar sunar. Piskoposluk kilisesinin ana web sitesine göre, BCP’nin% 70’i İncil’den seçmelerden oluşuyor.

İncil okumaları, Anglikan ibadetinin birinci sırasını kapsar. Eski Ahit’ten en az bir okuma ve Mezmurlar Kitabı’nı içerir. İncil çalışması ve Kutsal Kitap’tan ayet tartışmalar Anglikan inancının kilit bir bileşenidir.

Yorum yapın