Kutsal Kitapta Tanrı’yı Bulmak

Kutsal Kitapta Tanrı’yı Bulmak

Tanrı’nın gerçek arayıcıları, Kutsal Kitap İncil sözüne göre, yürekleriyle aramalılardır. Arayanlar, Mesih ile zaten gerçek bir ilişkiye sahip olanlar olabilir ya da, güvenerek Mesih ile bir ilişki başlatmak isteyenler olabilir.

Aramak çok fazla odaklanmak ve günlük çaba gerektirir.
Tanrı’nın var olduğuna inanın. Tanrı’nın bir arayıcısı doğal olarak O’nun varlığına inanacaktır. Ama belki şüpheleri vardır. Şüphe devam ederse, dışarı çıkın ve yıldızlara bakın. Mezmurlar yazarının İncil’deki sözlerini hatırlayın, “Gökler Tanrı’nın yüceliğini gösterir.”

Kendisini arayanların ödüllendiricisi olduğuna inanın. Cennetin zenginlikleri devam ederken, dünyadaki zenginlikler geçer.
Kendinize İncil’i okuyarak ve dua ederek Tanrı’yı aramaya odaklanabileceğiniz bir zaman planlayın. İncil, Tanrı’yı aramayı tercih edenlerin örnekleriyle doludur. Bu, Tanrı’nın sizin için çok önemli olduğunu gösterir, o gün için başka bir şey yapmadan sadece O’nu arayacaksınız.

Günlük İncil’i okuyun. Bu, hepsinin en önemli adımıdır. Yuhanna 1: 1, başlangıçta, Sözün Tanrı ile olduğunu söyler. İncil’e baktığımızda, Tanrı’nın kendisini görüyoruz. Kendisini arayanlar İncil mutlak referans noktamızdır ve zamana, fikirlere veya kilise eğilimlerine göre değişmeyecektir. Tıpkı Tanrı’nın dün, bugün ve sonsuza dek aynı olması gibi, Sözü de öyledir. Bundan başka bir yere bakmayın.

Kutsal Ruh’tan size Tanrı’yı göstermesini isteyin. Kutsal Ruh olmadan, Tanrının Sözü cansızdır. Sadece uzun zaman önce yazılmış bir hikaye kitabıdır. Sadece Rab’bi Kurtarıcı olarak tanıyanlar, onları yönlendirecek Kutsal Ruh’a sahip olacaklardır. Gerçek canlanacak ve kalbinizi, hayatınızı değiştirmeye başlayacaktır.
Onun sevgisini, gücünü, bilgeliğini, kutsallığını arayın. Mesih gibi olmaya çalışın. Kutsal Ruh, O’na benzemediğiniz yönlerinizi gösterdiğinde, bağışlanma, tövbe etme ve Tanrı’nın size yardım etmesini isteyin.

Yorum yapın