Kutsal Ruh Nasıl Çağrılır?

Kutsal Ruh Nasıl Çağrılır?

Kutsal Ruh Nasıl Çağrılır?

Kutsal Ruh’u çağırmak için dua etmek Hristiyanlıkta mevcuttur. Bu dua metodu gerçekten çok az kişi tarafından bilinmektedir ve gerçekten eşsiz bir deneyim sağlayabilir.

Kutsal Ruh’u Çağırmak İçin Neler Yapılmalıdır?

Yakın çevrenizdeki dikkat dağıtıcı şeyleri ortadan kaldırın. Mümkünse, seslerin gürültüsünden arınmış bir yerde olun. Bu, çevrenizdeki ve kendinizdeki en küçük değişiklikleri tespit edebilmek, ruhsal duyunuzu güçlendirmek için çok önemlidir.

Kalbinizi ve aklınızı boşaltın. Bu, zihinsel ve duygusal endişeleri bırakarak yapılır. Hepsini bir kerede yapmak zor olacak ama dua etmeye başlamadan önce kendinizi zihinsel ve duygusal ne kadar rahat hissediyorsanız o kadar iyi manevi bir alıcı olacaksınız. Tıkalı bir bağlantının bir sinyale ulaşması zordur, bu nedenle bağlantıyı engelleyebilecek durumları temizlemek duyuları yükseltir ve sinyali güçlendirir. Mütevazi bir yolcu olmak için yanlışlarınızı itiraf edin. Günahlarınızı yaratana itiraf etmek, varlığına temiz bir yürekle adım atmanıza izin verecektir. Bağışlama istediğinde, aynı zamanda suçluluk ve kusurluluğunu kabul ediyorsun. Bu, mütevazi bir araç olabilir ve en azından hatalarınızı kabul ettiğinizi gösterir.

Kutsal Ruh’a  övgü ile ibadet edin. Övgü birçok biçimde olabilir, ancak amaçların hepsi aynıdır; Kutsal Ruh için, Sessizce, söz, kelime, müzik, ve  ellerini yukarı kaldırarak dua edin. Sabırla bekleyin ve Kutsal Ruh’un kontrolü ele almasına izin verin. Dua etmeye devam edin. Uzun bir dua ve ibadet süresinden sonra Kutsal Ruh’u çağırmanın yolunu açtınız demektir. Şimdi Kutsal Ruh’u derin inancınızla kullanmalısınız. Dua ettikten ve ibadet ettikten sonra, hissettiğiniz atmosferdeki değişiklikleri dinlemek ve tanımak sizi Kutsal Ruh’un varlığına karşı uyaracaktır.

İlk deneyimleriniz de  bir papaz gibi manevi bir liderin olması, sahip olduğunuz duyguları ve Kutsal Ruh’un armağanlarını tanımanıza yardımcı olacaktır.

Uyarı

Olumsuz ve önyargılı kavramlarla dua etmek, Kutsal Ruh’un çağrılmasını engelleyecektir.

Kutsal Ruh’u Çağırmak

Katolik İnanışta Kutsal Ruh’un 7 Armağanı

Kutsal Ruh Nedir? Kutsal Ruh Bir Kişi Midir?

Yorum yapın