Kutsal Ruh’u Çağırmak

Kutsal Ruh’u Çağırmak

Kutsal Ruh’a nasıl dokunulur?

Hristiyanlar için, Kutsal Ruh, Tanrı’nın babası ve Tanrı’nın oğlu ile birlikte üç ayrı kişiliğinden  biridir. Genellikle Kutsal Ruh, Rab’i arayanları güçlendiren bir manevi güçtür. Hristiyanlar Kutsal Ruh’u kendilerine çağırarak manevi gelişmeyi deneyimleyebilir ve Tanrı’ya daha yakın olabilirler.

Kutsal Ruh’un armağanlarını isteyin. Tanrı, takipçilerini Kutsal Ruh’un armağanlarını “ciddiyetle arzu ve gayretle geliştirmeye” yönlendirir, 1 Korintliler 12:31. Geleneksel olarak, Kutsal Ruh’un yedi armağanı vardır: bilgelik, anlayış, alimlik, metanet, bilgi, dindarlık ve Rab’bin korkusu. Hristiyanlara göre bu armağanlara ulaşarak, onları bağışlayan Kutsal Ruh’un gücüyle Tanrı’ya daha yakın olunur.

Bu armağanlara ulaşmanın yolları vardır. Hristiyan inanıştaki Kutsal Ruh armağanlarını almak için bazı yollar şunlar;

Her gün dua etmek. Sessiz dua ile Tanrı ile zaman geçirin ve ondan size Kutsal Ruh’u göndermesini isteyin. Tanrı özellikle onu onurlandırarak dua edilip bir şey talep edildiği zaman, kendisine dua edenlere cevap verir. Her sabah başlayın ve her gün duayla bitirin.

İnancınızı paylaşan diğer Hristiyanlarla arkadaşlık edin. Matta 18: 20’de, Rab “Benim adıma iki veya daha fazla kişinin toplandığı yer için, onların ortasındayım.” Diyor. Kutsal Ruh, Tanrı’nın Kutsal Adını övmek için toplanan insanlara gelir. Kutsal Ruh’un sevgisini arkadaşınızla birlikte övün ve paylaşın. İncili okuyun.. Kutsal Ruh’a dokunmak için Kutsal Ruh’u bilmeniz gerekir, bu nedenle Kutsal Ruh’u özel olarak çağıran bölümleri okuyun. Ayetler ve Kutsal Yazılar, Kutsal Ruh’un özel güçlerini tanımlar.

Katolik Kilisesine Göre Kutsal Ruh’un Armağanları

Yorum yapın