Leviathan Ruhu Nedir?

Leviathan Ruhu Nedir?

Bazı Hristiyanlar, Leviathan adında kötü bir ruh tarafından saldırıya uğradıklarına inanmaktadır.

Kutsal Kitap insanlara manevi saldırılar düzenleyebilecek şeytanlara veya diğer kötü niyetli doğaüstü varlıklara gönderme yapar. Bazı günümüz Hristiyanları, bu varlıkların bugün de var olduğuna inanmakta,  hala inananların hayatlarında acılara neden olabileceğine inanırlar. Farklı alemlerden gelen saldırılar, Leviathan olarak bilinen varlık gibi saldırıya uğrayanlarda farklı tezahürler ortaya çıkarabilir.

Leviathan Ruhu

Leviathan’a genellikle dev, yılan gibi bir deniz canlısının fiziksel özellikleri verilir. “Strong’s Concordance” e göre, Leviathan ” bir hayvan veya yılan” olarak tasvir edilir.  Leviathan, soluk duman  sıcak kömür sesi gibi nefes alan ve “korkunç bir yerde” olan keskin dişleri bulunan bir yaratık olarak tanımlanır. Bazı günümüz Hristiyanları, Leviathan’ın ruhunun inançlılara, Tanrı’dan uzaklaşmalarına neden olacak saldırılarının olduğuna inanmaktadır.

Manevi Gösterimler

Leviathan gururla ilişkilendirir ve bazıları gurur ve inatın Leviathan’ın manevi bir saldırısının tezahürleri olduğuna inanır. Keder ve acı gibi duygular da Leviathan ruhu ile ilişkilidir. Leviathan ruhunun diğer tezahürleri arasında İncil’i ya da diğer manevi hedefleri incelemeye odaklanamama ve çocukları etkileyen öğrenme güçlüğü vardır. Ayrıca, Leviathan ruhunun bir aileye saldırısıyla aynı ailenin neslini etkileyeceği inancı bulunmaktadır.

Fiziksel Belirtiler

Leviathan’ın güçlü bir yılan gibi fiziksel tasviri, aynı zamanda bir pitonun avını boğarak öldürmesi  şekliyle, kişiyi Hristiyan inançlarının dışına atarak boğmak isteyen manevi bir canavarı sembolize ettiği şeklinde de görülebilir. Sonuç olarak, kişide ki  fiziksel ağrı ve fiziksel yetersizlikler Leviathan ile ilişkilendirilir. Örneğin, nefessiz kaldığınız ve boğulmakta olduğunuzu gördüğünüz bir rüyadan Leviathan sorumlu olabilir. Leviathan ruhunun diğer fiziksel belirtileri boyun ve omuz bölgesinde ağrı ve sertliktir.

 

Yorum yapın